Karmienie piersią – wytyczne Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii

Polskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci utrzymuje zalecenia dotyczące karmienia piersią. Grupa specjalistów opracowała wytyczne których celem jest wyłącznie propagowanie karmienie piersią. Szczegółowy dokument przedstawia zagadnienie karmienia piersią od podszewki okiem profesjonalistów. Kierowany do lekarzy i  personelu medycznego zawiera tak wiele cennych informacji stając się przewodnikiem po zagadnieniu karmienia piersią.

Spośród fachowej wiedzy i wszelkich dowodów naukowych możemy dowiedzieć się wiele o sprawach praktycznych dotyczących np. technik karmienia.

Za autorami potwierdzają się korzyści zdrowotne i ochronne dla dziecka i matki. Karmienie piersią co dowiedziono redukuje: zakażenia p. pokarmowego, oddechowego, zapalenie ucha środkowego, zapalenie opon mózgowych, zakażenia układu moczowego, oraz występowanie w późniejszym okresie: cukrzycy, otyłości, alergii, chorób onkologicznych.

Korzyści dla karmiącej matki to: bezpieczniejszy połóg, szybszy powrót do naturalnej wagi i szybsza reminalizacja kości.

Karmienie piersią – wytyczne Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (plik.pdf)