Zakupy

Z narodzinami dziecka, a często już dużo wcześniej My rodzice stajemy przed koniecznością wyposażenia dziecka, siebie i domu w odpowiedni asortyment.

Przed każdym zakupem mamy na uwadze cenę, jakość i trwałość produktu. A szczególnie dotyczy to zakupów skierowanych do naszych najdroższych pociech.  Jako rodzice chcąc sprostać wszystkim wymaganiom często nie liczymy  się z kosztami. Przy tym  możemy jednak nie zwrócić uwagi na ważny szczegół podczas zakupu.

Na rynku znajdujemy zbadane, renomowane firmy, które spełniają wszelkie wymogi (w tym nasze), bądź czasem ich wręcz nie spełniają.  Często właśnie renoma, reklama skłaniają nas do nierozważnych zakupów,  bywa, że  drogich lub co najwyżej modnych. Nadal najkorzystniej wychodzi gdy kierujemy  się dobrą znajomością produktu  oraz własną intuicją. Jako rodzice najlepiej znamy przyzwyczajenia swoich dzieci, ich predyspozycje, potrzeby i to nam zależy najbardziej na ich wygodnym bytowaniu.

Przy zakupie należy  zwracać uwagę z czego wykonany jest dany przedmiot. Naturalne materiały,  atestowane produkty są podstawowym wymogiem. Miejsce zakupu jest równie istotne . Dobrze jest  mieć zaufanie do sprzedającego, bo prawdziwy handlowiec zaproponuje dobry produkt,   w ten sposób pozyskując kolejnego często stałego klienta.

Jeśli chcemy, żeby dziecko było modne, kupujemy dodatki/ozdobniki w zależności od jego wieku i płci mogą to być: chustka/czapka, opaska na głowę/rękę, zegarek zabawkowy, szelki/torebka, brelok/pasek, itp. Drobiazg, który „zadowoli dziecko” lub zwróci  jego uwagę,  można   zmienić zależnie od potrzeb. Ubrania,  kosmetyki, przybory toaletowe, przedmioty użytkowe mające osobisty charakter  winny być dostosowane do potrzeb dziecka, by  jak najdłużej służyć  naszym pociechom.

Z obserwacji i doświadczeń macierzyńskich wynika, że ogromny wpływ na świadomość rodziców oraz dzieci przy wyborze produktów dziecięcych (szczególnie ubrań i zabawek) mają reklamy telewizyjne.  Reklamy ułatwiają wybór jednak mogą spowodować, że tracimy po części ten własny wybór. Poddając się nieświadomie  narzuconym trendom,  możemy niekoniecznie   kierować  się w pierwszym rzędzie  dobrem dziecka.

Częste zakupy dla najmłodszych uwarunkowane są  szybkim wzrostem dziecka zwłaszcza w początkowym okresie życia . Nadążając za rozwojem naszej pociechy  przygotujmy się spore wydatki, lecz niekoniecznie.

Sprawdzoną i niemal zawsze udaną metodą  oszczędzania to rzeczy  po starszym rodzeństwie, krewniakach lub dzieciach znajomych. Dzięki temu korzystamy z trwałości produktów, często ich  niepowtarzalnego  i oryginalnego  charakteru. Skoro używana dotąd rzecz jest nadal w dobrym stanie, spełnia nasze oczekiwania, jest ładna, wygodna, funkcjonalna, to może świadczyć tylko o jej wysokogatunkowości i  trwałości.

Kierujmy się rozsądkiem, a wtedy na pewno uda nam się znaleźć taki produkt, który trafi zarówno w gust jak i potrzeby nas i  naszych dzieci. Nasze wybory kształtują   wyobraźnię dziecięcą,  kreatywność,   a w niedalekiej przyszłości  poczucia estetyki.