Menu
Zaloguj się Zarejestruj się Napisz do nas O nas

Kupujemy wózek

Najlepszy wózek

Chcąc kupić odpowiedni wózek dla dziecka należy dokładnie zapoznać się z ofertą rynkową. Rozpatrzyć rodzaj wózka w zależności od wielu czynników tak aby posługiwanie się nim nie było udręką a pozwalało na chwile relaksu podczas spaceru z dzieckiem. W sklepach znajduje się szeroka gama najróżniejszych wózków w pełnym przekroju cenowym, ale nie każdy z nich będzie dla was odpowiedni i nie zawsze ten najdroższy. Przed wizytą w sklepie dobrze jest się zastanowić nad kilkoma istotnymi czynnikami.

Jak wybrać odpowiedni wózek?

Tradycyjne wózki głębokie są bardzo przydatne dla małego niemowlęcia. Okres przydatności jest jednak ograniczony tym, że dziecko wraz ze wzrostem może nie mieścić się w gondoli a ponadto pozycja leżąca dość szybko jest mało interesująca dla ciekawego świata małego człowieka. W wieku 7 – 9 miesięcy będziemy musieli zmienić wózek głęboki na inny. Wózki głębokie dobrze sprawdzają się w czasie jesieni i zimy chroniąc przed zimnem, wiatrem i deszczem. Jeżeli więc dziecko rodzi się późną jesienią bądź zimą dobrze jest rozważyć zakup wózka posiadającego gondolę. Spacerówki są przeznaczone dla dzieci siedzących, umożliwiają im podczas jazdy obserwowanie świata. Wiek, w którym możemy zacząć dziecko przewozić w spacerówce uzależniony jest od rozwoju dziecka, od tego czy siedzi i jak stabilizuje główkę. Będzie się to wahało, niemniej jednak po 6 miesiącach możemy rozważać zakup spacerówki. W przypadku gdy dziecko urodziło się wiosną można zastanowić się nad zakupem głębokiej spacerówki. Wyposażenie dodatkowe takiego wózka i sprzyjająca aura pozwolą na spacery w nie mniej komfortowych warunkach dla dziecka. Wózki wielofunkcyjne a więc składające się ze spacerówki i gondoli rozwiążą masz problem bowiem przy zakupie takiego pojazdu nie musimy się martwić o kolejny wydatek.

Wózek nie jest tylko pojazdem jeżdżącym, od czasu do czasu trzeba go również przenieść i przewieźć. Istotne jest czy ciężki wózek będzie musiała znieść jedna osoba z czwartego piętra, oraz czy w mieszkaniu będzie wystarczająco dużo miejsca dla nierozkładalnego wózka. Lekki składany i poręczny wózek może być znacznym ułatwieniem w rutynie codziennych spacerów, zwłaszcza jeżeli mama będzie w pojedynkę stawać przed zadaniem wybrania się na przechadzkę ze swoim malcem. Jeśli wasze spacery nie ograniczają się jedynie do okolic zamieszkania to warto sprawdzić czy wózek po złożeniu zmieści się do bagażnika samochodu.

O czym należy pamiętać w sklepie?

Ważne aby wózek posiadał certyfikat bezpieczeństwa ( trójkąt z wpisanym B). Inne takie jak opinia Instytutu Matki i Dziecka świadczą o jakości wyrobu i tym , że spełnia określone wymagania z punktu widzenia bezpieczeństwa dziecka. Informacje o spełnieniu wymagań innych krajów świadczą „na plus”.

Wyposażenie dodatkowe zawarte w cenie wózka uatrakcyjniają zakup i przyczyniają się do mniejszych późniejszych kosztów. Poręczne i trwałe elementy dodatkowe zwiększają funkcjonalność wózka.

Ważny jest okres gwarancji. Najczęściej spotykany rok po zakupie w którym koszty naprawy pokrywa producent. Dobrze jest znaleźć czas na zapoznanie się z warunkami gwarancji i czasem realizacji napraw. Najlepiej jeśli serwis znajduje się w miejscu zamieszkania a oferta obejmuje np.: wózek zastępczy w okresie naprawy. Sprzedający udzieli informacji czy dotychczasowa obsługa serwisu była satysfakcjonująca. Najlepiej jest jednak aby wózek był na tyle solidny i nie usterkowy, że nie wymagać będzie napraw.

Brak zainteresowania i zdawkowe odpowiedzi mogą być wskazówką, że nie będziesz mile widziany jeżeli zgłosisz się z powodu usterki bądź innego problemu związanego z użytkowaniem wózka. Lepiej unikać takiego miejsca.