Menu
Zaloguj się Zarejestruj się Napisz do nas O nas

Z eporadnika

Kupiłam mu buciki ze znakiem „zdrowej stopy” – podeszwy są z gumy (jak w tenisówkach, ale grubsze) a środek nie ze skóry tylko z materiału. Dziwi mnie też cena – tylko 18zł !!!. Czy nie wiecie, jak lub gdzie sprawdzić, czy te buty rzeczywiście mają atest.

Cenne rady odnośnie zakupu obuwia można poznać w naszym serwisie linka. Zasadniczą sprawą jest zakup obuwia atestowanego, doskonale wie Pani, że poznać można to po znaku „zdrowej stopy”. Nie do ustalenia jest czy producent jest uczciwy, dotyczy to zwłaszcza drobnych wytwórców. Nie jestem w stanie ustosunkować się do zakupionych przez Panią bucików – nie znam tych nazw. Cena jest nieco zastanawiająca w rzeczy samej. Natomiast mogę powiedzieć, że dziecko 9-miesięczne chodzi naprawdę niewiele, do tego szybko rośnie i szybko wyrasta z bucików, więc często wydatek 80 -100 zł nie jest konieczny. Miękka podeszwa, lekkość i naturalne materiały nawet za 18 zł mogą być na tym etapie wystarczające. Z chwilą kiedy dziecko zaczyna więcej chodzić – od 1 roku trzeba przywiązywać więcej wagi do obuwia. Nie chciałbym prowadzić kryptoreklamy, ale moje dziecko chodzi w obuwiu firmy Bartek i spełnia ono wszystkie wymagania, niestety jest relatywnie droższe.

Mój synek skończył pół roczku, karmiłam go do tej pory piersią, ale muszę wracać do pracy a on nie chce jeść sztucznego mleka. Czym mogę go karmić? Jako jeden posiłek dostaje zupkę.

W godzinach Pani pracy, dziecko może otrzymywać zupę jarzynową, kaszkę ryżową z jabłkiem tartym. Proszę spróbować odciągnąć własny pokarm i karmić łyżeczką lub przez smoczek lub dodać do kaszki. Stopniowo rozszerzać dietę odpowiednio do wieku.

Przeczytałam ostatnio, że 6-miesięczny maluch powinien potrafić już przewracać się z brzuszka na plecki i odwrotnie oraz że jest zdolny do chwytania stópek i wkładania ich do buzi. Moja córeczka nie potrafi jeszcze tego robić, natomiast siada podparta poduszkami i bardzo dobrze chwyta zabawki.

Pani dziecko rozwija się prawidłowo, 6-miesięczne dziecko powinno siedzieć podparte poduszkami, chwytać przedmioty, przekładać z ręki do ręki. Jeżeli ma Pani wątpliwości proszę skontaktować się z lekarzem pediatrą.