Wyśli do nas e-maila
Powrót do strony głównej

Wznowić laktacje
Autor: AsiaD* ()
Data:   13-02-03 18:06

A raczej zwiększyć. Chce karmić Oliwkę jak najwięcej, teraz mam już siłę powalczyć, wcześniej chyba za wcześnie odpuściłam (choć to przez antybiotyki i choróbsko)... Mam wyrzuty sumienia, że nie zrobniłam wszytskiego co możliwe.

Dziś w połdunie wcielłam w życie ściąganie 7-5-3 minuty (choć w szpitalu nic to nie pomogło, ale spróbujemy). Ale tylko 3 razy dziennie dam radę...

Re: Wznowić laktacje
Autor: magoska_ ()
Data:   13-02-03 18:18

Asiu słyszałam że masowanie brodawek też daje rezultaty no i może spróbuj z tą herbatką hippa na laktację. A osławiona bawarka może tez ciut pomoże?

Autor: Ania_D* ()
Data:   13-02-03 18:21

Asiu powinno to pomóc - naprawde - tylko trzeba czekać kilka dni (po tygodniu powinno byc juz duzo lepiej)- organizm tak od razu nie zaskoczy.. Bardzo duzo daje nocne przystawianie do piersi (najlepiej spac koło dzidzi)- moze mała w nocy bedzie chetniej ssała niż w ciągu dnia.. Jak tylko poczujesz że masz więcej pokarmu to trzeba malutką jakos w ciągu dnia równiez "oszukiwać" - bo jednak dziecko inaczej traktuje i pobudza pierś niż laktator
Ze "wspomagaczy" na mnie najbardziej działa herbata laktacyjna herbapolu (nie hippa) plus picie - normalnej ilosci wody, troche tez piwo (piłam redsa- oczywiscie max. 1 dziennie) Starałam się dobrze odzywiac bo zauwazyłam,ze jak mniej i gorzej jadłam to mleka było mniej (ja generalnie przez cały okres karmienia - a to juz prawie 15 miesięcy) walczyłam ze zbyt małą iloscia mleka - nie wiem moze taka moja fizjologia :((
A najwazniejsze to nie zrażaj się chwilowymi niepowodzeniami i wierz w siebie i w to,ze się uda! Psychika potrafi czynic cuda :)) Wyobrazaj sobie że masz w piersiach strumienie mlekiem płynace ;)) Nie wiem czy pomoze ale mnie takie wizualizacje uspokajały :))))

Autor: pola * mama Marty ()
Data:   13-02-03 18:30

Ja polecam piwo Karmi, po nim, a może to zbieg okoliczności, zupełnie mnie zalało mlekiem, a już myślałam, że nie wykarmię małej. Teraz mam piersi pełne mleczka, a mała jest okropnym żarłoczkiem i obie jesteśmy zadowolone.

Autor: mandarynka* (217.153.106.---)
Data:   13-02-03 18:34

brawo !
a czemu tylko 3 razy dziennie dasz rade ? ja sciagalam przez miesiac co 3 godziny, czasem, co poltorej....
szlag mnie trafiala, ale jakos mi sie udawalo :)

Data:   13-02-03 19:42

Mandarynko, a jak Ci się to udaje? Ściąganie i pobudzanie przez 7, 5 i 3 minuty z obu piersi daje 30 minut. Częściej ich niż 3 x dziennie nie wygospodaruje. Może jak już będą pełne, uda mi się częściej, bo będzie szybciej szło...

Autor: Basik * ()
Data:   13-02-03 19:50

Sciagaj jak najczesciej pokarm! Bawarka jako taka nic nie daje, tu w Anglii pijemy taka na codzien i dziewczyny maja takie same problemy.
Moze to ci sie przyda:
Z lekow homeopatycznych: kiedy jest za malo mleka:Urtica urens 6c, kiedy mleka nagle zabraknie: Agnus 6c, albo najlepiej pogadaj z homeopata, jesli inne rzeczy nie pomoga.

Autor: alla* ()
Data:   13-02-03 19:59

Asiu tak na zachętę powiem Ci, że mi pomogło ściąganie raz dziennie. No tyle tylko, że ja małej nie dokarmiałam. Ale było bardzo kiesko - mała tak marnie ssała, że w 4 miesiącu przybrała tylko 170g. (własciwie to w ogóle nie chciala ssac:(((( ). No a potem (pobudzanie raz dziennie sciaganiem + wyrzucenie smoczka) 460g./ 3tyg. No i zaczelam z nia sypiac....
trzymamy kciuki :)))

Autor: betka:) Lu ()
Data:   13-02-03 20:10

Nam w szkole rodzenia pokazywali taki przyrząd Medeli, który zawiesza się na szyi, w środku jest mleczko, które przepływa takimi cienkimi rureczkami gumowymi, które się przykleja plastrem i umieszcza przy brodawce i dziecko ssie pierś i z tej rureczki leci mleczko. W ten sposób pobudza się naturalnie laktację i dziecko się najada.
Nie wiem, jak to sie sprawdza w praktyce.... piszą o tym też w książce "warto karmic piersią".

Autor: mandarynka* (217.153.106.---)
Data:   13-02-03 20:21

asia, ja juz teraz nie sciagam...
sciagalam przez jakies 10-15 minut z obu piersi. jak nie szlo, to trudno, czekalam pol godziny, godzine i znowu... strasznie to bylo meczace, wiec ciesze sie,z e inka znow woli piers. ty msz przynajmniej ten komfort, ze jesli mleczka nie uciagniesz - oliwka dostanie sztuczne, aj nie mialam w domu sztucznego wiec bylam pod straszna presja... ale mysle, ze kilka dni i laktacja ci sie wznowi... teraz jest weekend, jesli bedziesz miec meza w domu - zajmie ci sie mala, a ty odciagaj... najgorzej to jak samemu... ale wiesz, ja czesto sadzalam malwine do fotelika i mowilam do niej i w tym czasie odciagalam. w ostatecznosci wlaczalm jej tv, ale to naprawde rzadko. powowdzenia !

Autor: Renata* ()
Data:   13-02-03 21:28

Przystawiaj dziecko jak najcześciej do piersi. Mój mały teraz w chorobie chce głównie cyca i mam dużo pokarmu, a karmiłam go juz tylko w nocy góra 3 razy. Powodzenia.

Autor: Urszulka* ()
Data:   13-02-03 21:47

ja na pobudzenie laktacji dostalam lek homeopatyczny Ricinus Communis
pije herbatke HIPP-a, brrrrr i widac poprawe!

Autor: Iwona ()
Data:   13-02-03 23:48

Ja miałam kłopoty z karmieniem do 3 m-ca i z płaczem poszłam do Poradni Laktacyjnej, bo musiałam! karmić. Córcia jest alergikiem. Pomogli mi od razu, choć to już za późno niby. Poradnia przy Instytucie Matki i Dziecka na Kasprzaka w Warszawie, wizyta pierwsza 60 zł. Zapisy na drugi dzień. Żadnego czekania!
Mi pomogło karmienie w nocy przez sen, na lerząco. Moja przesypiała noce a w tedy jest najtłustrze mleko i rozluźniony człowiek i maleństwo.
Karmiłam do 12 m-cy!
Życzę powodzenia!
Iwona z Angeliką 14 m-cy

Data:   14-02-03 08:55

Tylko jest jeden problem... Ona nie chce cyca:((( Nawet przez sen go nie złapie.... BUUUUU
Choć i pedaitra mówiła, że to przez antybiotyki... i ja mogę inaczej pachnieć i mleczko mieć inny smak. Zobaczymy, antybiotyki już dziś skończyłam, ale nie wiem czy nie czeka mnie kolejna dawka tylko mocniejszych...

Autor: Honorata** ()
Data:   14-02-03 09:25

Najważniejsze to spokój i duuuuużo cierpliwości. Musisz się psychicznie pozytywnia nastawić - "bedę karmić, choćby nie wiem co! Mam duuużo mleka...." itp.. Pokarm płynie z głowy nie z piersi....
Walczę z podobnym problemem, bo u mnie kryzys laktacyjny. Piję ziółka Herbapolu (Hipp jakoś marnie działał), ściągam między karmieniami. Chociaż mała nie marudzi i pięknie śpi - ja wolę, jak moje piersi są pełniejsze (takie złudzenie, że mleka więcej i sie porządnie najada).
Poza tym piję dużo wody. Z porad, które wyczytałam spróbuję jeszcze z piwem, zobaczymy.....
A jak Oliwka nie chce ssać piersi to może spróbuj podrażnic ją smoczkiem od butelki i gdy otworzy dzioba to wtedy cyc. Jak to nie poskutkuje, to może kapturki? Tylko, że do kapturków to chyba musi byc ta laktacja rozbujana....
Powodzenie i przede wszystkim - nie poddawaj się!!!!

Autor: Honorata** ()
Data:   14-02-03 09:40

Dopiero teraz przeczytałam Twoją odpowiedź w poście o refluksie. Zawsze wieczorewm zaczyna sie u mnie sajgon - dwoje dzieci i każde domaga sie o swoje. Potem padam na pysk...... Dlatego nie mogłam od razu napisać...
Jeszcze porady skopiowane z edziecka:
"Problem zbyt małej ilości w pewnym czasie spędzał mi sen z powiek.Oto co można stosować ( i nie zaszkodzi ani mamie ani dziecku):
- herbatka z anyżu lub Fitomix 4. Któraś z emam podała jeszcze następujący zestaw ziół: czarnuszka siewna, bazylia, ziele rutwicy, anyż, kminek, melisa
- jeśli mama jest nerwowa to może zastosować ziółka uspokajające ew. tonik z melisy
- codziennie pić ok. 8 kubków napoju
-karmić na okrągło- ile dzieciak chce
-olać roboty domowe i poświęcić więcej czasu na odpoczynek ( weekend w łóżku z dzidzią)
- wspomóc laktację homeopatią- Ricinus Communis 5CH przez 2 tyg 3 razy dziennie 5 granulek, następnie 2 razy dziennie 5 granulek. Może także zastosować Urticę Urens 9CH 3 granulki rano ( ale można dostać pokrzywki na skórze)
- odciąganie między karmieniami jest ok.nie należy jednak sugerować się ilością uzyskanego pokarmu
- nie dopajać i dokarmiać jeśli maluch nie leci z wagi"

"Dodajmy jeszcze,że trzeba dużo pić niegazowanej wody! Nawet 2l na dobę. Ja stosowałam, jeszcze jedną rzecz, fenomenalną - piwo karmelkowe - tj Okocim Karmi.Chmiel zawarty w tym piwie (bezalkoholowym - ok 1,2% - nie przedostaje się do pokarmu mamy) czyni cuda. Polecono mi to piwko w poradni laktacyjnej w szpitalu Św. Zofii.
Powtórzmy
- wszystko to co pisała Magusia + 2 l wody, +2 piwa Okocim Karmi + spokój, wiara i dobre chęci."

"Ze wszystkich rad najgoręcej polecam weekend w łóżku z dzidzią. Odciąć się od wszystkich grzmiących o dokarmianiu i nacieszyć się bliskością swojego Bąbla... Nawet jeżeli miałby jeść co piętnaście minut lub w ogóle nie wypuszczać cycusia Sprawdziłam sama, kryzysy laktacyjne4 przechodziłam co dwa tygodnie, zawsze działa
Moja mama wyczytała gdzieś, że w plemionach koczowniczych matki jechały z dzieckiem przy piersi cały czas i mały popijał sobie tak co chwilę "

Długi post, ale rad nigdy za wiele....

Nie jesteś sama z takim probleme i uwierz, że sie udaje!!!!

Autor: Nan* ()
Data:   14-02-03 21:28

Chyba dziewczyny już Ci bardzo dużo powiedziały...
Niezmiernie ważne jest Twoje samozaparcie i to, żeby Małej nie podawać butelki-jak już to łyżeczką-i naczej nie zdecyduje się na cysia.
Ktoś wspomniał o Medeli-myślę, że to świetny pomysł-chyba przed rokiem dziewczyna na eDziecku pisała o tym, że karmiła przy pomocy tej aparatury.
Koniecznie zgłoś się do poradni laktacyjnej.
Trzymam za Ciebie kciuki!

Autor: ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   09-03-06 07:39

a ja na zatrzymanie laktacji dostalam ricunus communis wiec chyba cos nie tak

Autor: Wioletta (---.chello.pl)
Data:   29-04-06 21:35

Pobudzenie laktacji: Ricinus communis 5CH
Zahamowanie laktacji: Ricinus communis 30 CH

pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje Imię:
 Twój e-mail:
 Temat:
Odpowiedzi na ten temat wyślij na powyższy adres e-mail.

rozwój żywienie pielęgnacja szczepienia choroby kuchnia książka i prasa
sklepikOK forum o nas nota prawna mapa serwisu napisz do nas
Copyright © 2000-2001 Medycyna & Media