Wyśli do nas e-maila
Powrót do strony głównej

jakie mleko dla alergika?
Autor: sylwia ()
Data:   04-02-03 10:04

Musze zaczac podawac dziecku 3-miesiecznemu sztuczne mleko. Nie wiem jednak, jakie bo jest ono uczulone na mleko krowie. Bardzo prosze o podpowiedz, moze wiecie cos na temat Humany SL? I jeszcze jedno: ile dziecko powinno zjadac pokarmu podczas jednego karmienia? Moje je co 2 godziny ok. 40ml., a to chyba za malo!?

Re: jakie mleko dla alergika?
Autor: mandarynka* ()
Data:   04-02-03 10:12

nutramigen. bebilon pepti. o humanie nie slyszalam. na opakowaniu jest napisane, ile dziecko powinno zjadac. w tym wieku to chyba jakies 150 ml... ale co 4 h.

Autor: Agaa** ()
Data:   04-02-03 10:40

Mandarynko!!! Skąd wiadomo że dzicko ma skazę białkową?? Ja narazie wykluczyłam wszystko co zawiera pochodne białka krowiego a mój 6 tyg Tomek nadal ma buźkę jak " papier ścerny " dosłownie. Troszkę mu zbladło ale jest nadal. CZy to wystarczy żeby potwierdzić skazę? On ma to tylko na buzi , na ciałku nie ma nic, a nasza lekarka będzie dopiero za tydzień....

Autor: mandarynka* ()
Data:   04-02-03 10:53

aga - sylwia napisala, ze jej dziecko ma skaze......
a ty ile juz nie jesz tego nabialu ? troche mu zbladlo... to dobry znak. u malwiny zeszlo dopiero po wyeliminowaniu jajk i kurczaka, bo ona tez jest na nie uczulona. a kupki tomka sa ok ? zolte ? bo jak ok byly zawsze to moze uczulenie na jakis kosmetyk ?

Autor: sylwia ()
Data:   04-02-03 10:54

Ja jestem na diecie prawie 2 miesiące, podałam 2 razy NAN i NAN HA i od razu ją zsypało, a muszę dodać, że w ciąży jadłam sporo nabiału, a ma to podobno duże znaczenie. Muszę zacząć ją dokarmiać, bo od kilku dni tracę pokarm. Wypożyczyłam nawet laktator, żeby wzmóc laktację, ale na razie bez efektu. Udaje mi się zciągnąć max. 30ml. z jednej piersi. Wydaje mi się, że małej skurczył się żołądek, bo nie je jednorazowo wiele więcej. Jeżeli chodzi o sztuczne mleko z butelki to też są cyrki. Nie dość, że jej nie smakuje, to też wypija go bardzo mało. Już nie wiem co robić.

Autor: MaJaWi* ()
Data:   04-02-03 11:23

proponuję zacząć od Nutramigenu!
- ma najgorszy smak i zapach - ale jeżeli się zacznie od innego mleka a dziecko nie bedzie chcialo go jeść, to może nie chcieć sprobować i "zasmakowac" nutramigenu!
- nasza je "z apetytem" Nutramigen od 9 m-cy :-)

Autor: gugi ()
Data:   04-02-03 11:26

nasze jadly ze smakiem bebilon pepti (normalne im nie smakowalo, nawet jak juz mogly!!!)
a z tym ze za malo jje - tez mialam ten problem i lekarz nam powiedzial, ze niech jje ile chce dopoki przybiera odpowiednio na wadze, ewentualnie mozesz to sztuczne mleko zaprawiac troszke kaszka dla dzieci (oczywiscie ryzowa a nie mleczna) - u mnie sie super wyprostowalo i zaczely przybierac jak trzeba, choc i tak sa najchudsze ze znanych mi dzieci....

Autor: Agaa** ()
Data:   04-02-03 13:11

Mandarynko! Tomek robi kupki na zmianę raz żółciutkie a innym razem troszkę zielonkawe. Nie wiem co to jest - ma to tylko na buzi już sie zastanawiam czy to nie jest czasem uczulenie na proszek w którym piorę moje rzeczy - przecież noszę go na rękach a on się przytula tą buźką do mnie. A nie jem nabiału dopiero drugi tydzień. Wcześniej nic mu nie było....

Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje Imię:
 Twój e-mail:
 Temat:
Odpowiedzi na ten temat wyślij na powyższy adres e-mail.

rozwój żywienie pielęgnacja szczepienia choroby kuchnia książka i prasa
sklepikOK forum o nas nota prawna mapa serwisu napisz do nas
Copyright © 2000-2001 Medycyna & Media