Wyśli do nas e-maila
Powrót do strony głównej

Co na katar u miesięcznego noworodka ?
Autor: pola * ()
Data:   01-02-03 09:05

Od dwóch dni moja córeczka nie śpi albo śpi b. niespokojnie, płacze nawet podczas jedzenia i jest b. nerwowa. Problemów z brzuszkiem nie ma, kupki ładne, ale ma lekko zatkany nosek i katar i może dlatego... Jak jej mogę pomóc oprócz odsysania gruszką i czyszczenia patyczkami. Może są jakieś kropelki do noska, słyszałam o Nasivin - kroplach dla niemowląt, czy one pomagają przy katarze i zatkanym nosku, od kiedy można ich używać i ile kosztują ?
pola i marudząca Martusia

Re: Co na katar u miesięcznego noworodka ?
Autor: asior ()
Data:   01-02-03 09:07

poradz sie pediatry , to za male dziecko jest , zeby eksperymentowac...

Autor: Anusik* ()
Data:   01-02-03 09:25

Zdecydowanie do pediatry! U takiego maluszka katarek bywa grozny, bo mze szybko przejsc na oskrzela a nawet plucka. A do noska uzywalismy roztworu soli morskiej Strimar juz jak Gosia miala 2-3 tygodnie. Hmm.. niestety nie pomoglo, ale tu wina byla po stronie gronkowca :(

Ania z 2,5 mies. Gosiaczkiem

Autor: AsiaD* ()
Data:   01-02-03 09:26

Pola u tak małych dzieci katar może niepostrzeżenie przejść w zapalenie oskrzeli lub płuc - takiego zdania jest moja pediatra. Moja Oliwka pierwszy katarek złapała jak miała 10 dni. solą fizjologiczną mależy czyścić nosek (gruszkę umiarkowanie manipulować) - najlepszy do tego jest sterimar (sól morska w areozolu). Ja miałam podawać jej jeszcze 3dziennie x 5 kroplu cebionu (witC).
Jak po tygodniu katar nie przeszedł dostałam Nasivin soft.
Pozdrawiam

Autor: Anja** ()
Data:   01-02-03 09:27

Trzeba zakraplać sól fizjologiczną i odciągać gruszką, a z tymi patyczkami to ostrożnie... Jeśli chodzi o kropelki to nie wiem, ale słyszałam, że można "psiknąć" do noska mamusinym mleczkiem. Nawilżaj powietrze w pokoju dziecka, możesz skropić pieluszkę Oil Olbasem (dwie trzy krople) i powiesić na łóżeczku. Pod nosek - maść majerankowa. Więcej nic nie przychodzi mi do głowy...

Pozdrawiam!

Anja**

Autor: ZosiaN* mama Alicji ()
Data:   01-02-03 09:40

Pola możesz podlożyć coś pod nóżki łóżeczka od strony główki, główka wyżej będzie i dziecku będzie lżej oddychać.
O tym mleczku mamusinym też czytałam, że bardzo pomaga na katarek.
Ja smarowałam pod noskiem maścią majerankową.

Autor: Monika L* ()
Data:   01-02-03 09:45

No właśnie. Co do maścimajerankowej - co zrobic zeby dziecko nie rozsmarowalo jej po calej twarzy?

Autor: Sylvik:) Li ()
Data:   01-02-03 09:54

Pola, moja doświadczona szwagierka doradza maść majerankową pod nosek. Pomaga! Ale chyba do pediatry powinnaś się udać.
Aha, kropelki to najlepiej tylko przed karmieniem, żeby podczas karmienia lepiej dzidzia oddychała.
Pozdrowienia,
Sylwia i 16tyg. brzusio

Autor: KatarzynkaB* ()
Data:   01-02-03 12:24

Nam lekarka zaleciła (Jarek miał 6 tyg.) homeopatyczne krople do nosa Euphorbium compositum S 3xdziennie po jednym psiknięciu. Później mały leżał na brzuszku (gilki same wypływały) i dopiero czyszczenie gruszką. Zanim jednak podasz jakieś leki koniecznie skontaktuj się z pediatrą.
Życzę zdrówka dla córeczki
Kasia i 3,5/12 Jarek

Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje Imię:
 Twój e-mail:
 Temat:
Odpowiedzi na ten temat wyślij na powyższy adres e-mail.

rozwój żywienie pielęgnacja szczepienia choroby kuchnia książka i prasa
sklepikOK forum o nas nota prawna mapa serwisu napisz do nas
Copyright © 2000-2001 Medycyna & Media